Masaż orientalny – sposób na zdrowie i relaks

Masaż orientalny – sposób na zdrowie i relaks

Masaż orientalny już od kilku lat cieszy się w Polsce dużą popularnością. Pozwala nie tylko na poprawę samopoczucia, ale także korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Często bywa połączeniem masażu, aromaterapii oraz zdrowotnych rytuałów z Bliskiego Wchodu. Jego holistyczny charakter powoduje, że łatwo po nim doznać uczucia odprężenia, rozluźnienia całego ciała, zrelaksowania i głębokiego spokoju. W salonach oferujących takie zabiegi można najczęściej znaleźć masaże tajskie, balijskie, Lomi Lomi i wiele innych.

Relaks i zdrowie

Masaże orientalne to nie tylko relaks. Powszechnie wiadomo, że mają ogromny wpływ na poprawę zdrowia oraz kondycji psychicznej i fizycznej. Dobrym przykładem może być choćby masaż balijski, podczas którego masażysta stosuje także elementy refleksoterapii. Polegają one na uciskaniu różnych punktów refleksologicznych znajdujących się na całym ciele i poprawiających jego funkcjonowanie. Wpływa to na lepsze krążenie krwi, pozwala na wyeliminowanie z organizmu toksyn i zwiększenie ruchomości stawów. Dla wielu osób istotny jest również fakt, że masaże orientalne wspomagają utratę wagi, walkę z cellulitem, bólami i innymi przypadłościami. Na masaż Katowice decydują się jednak nie tylko osoby potrzebujące wypoczynku lub cierpiące na różnorodne schorzenia. Działanie profilaktyczne masaży orientalnych to bowiem wspomaganie procesów odnowy zachodzących w całym organizmie oraz dbanie o prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów i układów. To z kolei pozwala na uniknięcie wielu chorób związanych z otyłością, złym krążeniem krwi czy występowaniem w ciele różnorodnych toksyn. Masaże orientalne pozwalają również na poprawienie odporności, redukcję tkanki tłuszczowej i wspomaganie leczenia migreny.

Na masaż orientalny warto udać się nawet wtedy, gdy czujemy się świetnie, a zdrowie wciąż dopisuje.

Masaże orientalne w walce ze stresem

Obecnie wiele osób zmaga się ze stresem, problemami ze snem, poczuciem zmęczenia i napięciem. Wieczny pośpiech, stresująca praca i inne czynniki szybko prowadzą do znacznego pogorszenia kondycji nie tylko fizycznej, ale i psychicznej. Masaże orientalne mogą rozwiązać ten problem, przywracając dobry nastrój, spokój wewnętrzny oraz usuwając napięcia, blokady i złe emocje. Potrafią również stymulować do działania i zaspokajać potrzebę kontaktu fizycznego z drugim człowiekiem. Można więc śmiało powiedzieć, że masaże orientalne mogą przynieść wiele korzyści zarówno całemu ciału, jak i psychice.

Dodaj komentarz