Jak wybrać laser do gabinetu kosmetycznego?

Jak wybrać laser do gabinetu kosmetycznego?

Lasery to urządzenia stosowane w znacznej większości gabinetów kosmetycznych i klinik medycyny estetycznej. Najczęściej używane są do usuwania nadmiernego owłosienia, czyli depilacji laserowej. Warto jednak pamiętać, że jedynie wysokiej jakości, dobrze dobrane urządzenia do medycyny estetycznej zapewnią skuteczne, prawie bezbolesne i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej. Oferta laserów jest ogromna, zatem warto dobrać odpowiednie urządzenie do potrzeb salonu kosmetycznego lub kliniki medycyny estetycznej.

Lasery diodowe najlepsze do depilacji całego ciała

Szczególnym powodzeniem wśród właścicieli gabinetów kosmetycznych cieszą się lasery diodowe. Urządzenia te wytwarzają i przesyłają wiązkę o długości 808, dzięki czemu idealnie nadają się do depilacji całego ciała. Dodatkowym atutem jest możliwość dobrania właściwej temperatury przy jednoczesnym wykorzystaniu odpowiedniej do depilacji wiązki lasera. Każdy dystrybutor medycyna estetyczna może zagwarantować, że takie parametry pozwolą na skuteczne wykonanie zabiegu depilacji i ograniczenie do minimum odczuwanego podczas jego trwania dyskomfortu. Laser diodowy to także urządzenie zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa – generowane światło działa jedynie na melaninę, co eliminuje ryzyko przypadkowego uszkodzenia okolicznych tkanek. Ponadto lasery tego typu nadają się zarówno do depilacji twardego i gęstego owłosienia, jak również usuwania włosów z bikini i pach.

Jak dobrze wybrać laser diodowy?

Aby laser diodowy zapewniał świadczenie usług na najwyższym poziomie, konieczne jest jego staranne wybranie w oparciu o ściśle określone parametry. Najważniejszym z nich jest długość wiązki światła. To ona decyduje o skuteczności przeprowadzonego zabiegu. Kolejny istotny parametr to szerokość plamki światła lasera. Szeroka końcówka lasera sprawia, że światło wnika w głębsze warstwy, skuteczniej uszkadzając cebulkę włosa.

Podsumowanie

Decydując się na zakup lasera do gabinetu kosmetycznego nie warto oszczędzać. Zabiegi z wykorzystaniem tego urządzenia cieszą się wśród klientów dużym powodzeniem. Do najbardziej popularnych należą: depilacja laserowa, usuwanie tatuaży oraz redukowanie przebarwień skórnych. Wszelkie urządzenia kosmetyczne  powinny posiadać wysokie i sprawdzone parametry, certyfikat medyczny (CE) oraz długi okres, na jaki obowiązuje gwarancja. Należy też zwrócić uwagę na to, czy producent jest znany na rynku międzynarodowym i cieszy się pozytywną opinią kosmetologów czy lekarzy medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz