Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Z zabiegów medycyny estetycznej coraz chętniej korzystają nie tylko panie, lecz również panowie. Nic, więc dziwnego, że z roku na rok w Polsce pojawia się coraz więcej klinik i gabinetów oferujących bezinwazyjne i bezpieczne terapie korygujące defekty urody, modelujące sylwetkę bądź ujędrniające i odmładzające skórę. Jednym z takich miejsc jest Beauty Medica – medycyna estetyczna Śląsk. Czym charakteryzuje się ta specjalizacja medyczna? Dlaczego warto skorzystać z usług wykwalifikowanych specjalistów?

Medycyna estetyczna – co to jest?

Medycyna estetyczna to dział medycyny zajmujący się profilaktyką starzenia się skóry, zapobieganiem temu procesowi oraz odtwarzaniem stanu sprzed tego procesu. Dział ten obejmuje zabiegi mało inwazyjne bądź bezinwazyjne, które mają na celu poprawić fizyczną atrakcyjność pacjenta. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej opiera się jedynie na terapiach pozachirurgicznych, które przeprowadzane są w gabinetach medycyny estetycznej, dzięki czemu nie wymaga pobytu w szpitalu.

medycyna estetyczna Śląsk

Chociaż medycyna estetyczna wydaje się być względnie nowym pojęciem, jej początki sięgają starożytności – okresu kultu ciała. Ówczesne zabiegi różniły się jednak znacząco od tych przeprowadzanych obecnie. Dopiero w 1973 roku francuski endokrynolog Jean Jacques Legranda założył w Paryżu Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej, co zaowocowało pojawieniem się nowej dyscypliny – medycyny estetycznej. Do Polski ta specjalizacja medyczna dotarła nieco później, bo dopiero w latach 90.

Medycyna estetyczna skutecznie usuwa zmarszczki

Chociaż nie istnieje sposób pozwalający zatrzymać proces starzenia się organizmu, dzięki medycynie estetycznej możliwe jest poprawienie kondycji skóry i odmłodzenie twarzy. Jednym z najpopularniejszych zabiegów ujędrniających, regenerujących i redukujących zmarszczki, blizny, cellulit i rozstępy jest mezoterapia igłowa. Polega ona na wstrzykiwaniu na maksymalną głębokość czterech milimetrów odżywczego koktajlu składającego się z różnego rodzaju witamin i kwasu hialuronowego. Usuwanie zmarszczek w Beauty Medica można uzyskać również dzięki botoksowi. Toksyna botulinowa rozluźnia mięśnie, zahamowując proces powstawania nowych zmarszczek, poza tym odmładza skórę, podnosi kąciki ust oraz brwi. Laserowy lifting powiek natomiast to świetny wybór w przypadku starzejącej się skóry w okolicach oczu.

Medycyna estetyczna modeluje usta

Powiększanie ust Katowice za pomocą kwasu hialuronowego to niezwykle skuteczny zabieg, który daje natychmiastowy efekt jędrnych, wyraźnie zarysowanych ust. Zwiększona objętość wargi czerwonej to nie jedyna zaleta poddania się terapii. Dzięki powiększonej objętości, wokół ust znikają drobne zmarszczki, co dodatkowo odmładza twarz.

Medycyna estetyczna pomaga w walce z przebarwieniami i trądzikiem

Dzięki odpowiednim zabiegom medycyny estetycznej pacjenci mogą się pozbyć przebarwień oraz trądziku, z którym coraz częściej zmagają się osoby po 20, a nawet 30 roku życia. Peeling chemiczny usuwa martwy naskórek przy użyciu właściwie dobranych substancji chemicznych. Zabieg poprawia ogólny wygląd skóry, spłyca zmarszczki, niweluje rozstępy oraz wspomaga leczenie trądziku, blizn i przebarwień. Doskonałym sposobem oczyszczenia twarzy jest peeling kawitacyjny, który dodatkowo usuwa zrogowaciały naskórek, zmniejsza widoczność zmarszczek, likwiduje wągry, leczy trądzik, a także rozjaśnia, wygładza, nawadnia oraz ujędrnia skórę.

Dodaj komentarz